Ławrow: Rosja będzie bombardować Syrię dopóki nie pokona terrorystów

Świat
Ławrow: Rosja będzie bombardować Syrię dopóki nie pokona  terrorystów
PAP/EPA/HAMID AL-QASMI

Rosja nie wstrzyma nalotów na cele w Syrii, dopóki ostatecznie nie zostaną tam pokonane zbrojne grupy terrorystyczne - oświadczył w środę szef rosyjskiego MSZ Siergiej Ławrow. W Genewie toczą się kruche rozmowy pokojowe w sprawie Syrii.

W czasie konferencji prasowej w stolicy Omanu, Maskacie, Ławrow podkreślił, że ataki rosyjskiego lotnictwa nie ustaną, dopóki nie zostaną pokonane organizacje takie jak Państwo Islamskie czy Front al-Nusra, będący syryjskim odgałęzieniem Al-Kaidy.

 

We wtorek sekretarz stanu USA John Kerry wyraził opinię, że Rosja powinna po rozpoczęciu prowadzonych pod egidą ONZ rozmów pokojowych o Syrii wstrzymać bombardowania w tym kraju.

 

W środę Ławrow powiedział również, że wprowadzenie rozejmu będzie trudne, dopóki granica syryjsko-turecka nie będzie zabezpieczona przez przemytem i przemieszczaniem się bojowników. Dodał, że kwestia ta będzie omawiana na spotkaniu Grupy Wsparcia dla Syrii, która ma się zebrać w Monachium 11 lutego.

 

W Genewie toczą się rozmowy mające na celu zakończenie konfliktu w Syrii, który trwa już prawie pięć lat i pochłonąłżycie 260 tys. ludzi. Specjalny wysłannik ONZ Staffan de Mistura podkreślił we wtorek, że należy uczynić wszystko, by nie dopuścić do załamania się rozmów, ponieważ wówczas dla Syrii "nie będzie już nadziei".

 

PAP

Az

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze