Zatrzymano poszukiwanego za zabójstwo dziennikarza z Mławy

Polska
Zatrzymano poszukiwanego za zabójstwo dziennikarza z Mławy
Polsat News

Policja zatrzymała 29-letniego Bartosza Nowickiego, poszukiwanego za zabójstwo Łukasza Masiaka, dziennikarza z Mławy (woj. mazowieckie), do którego doszło w czerwcu 2015 r. Zatrzymany będzie przesłuchiwany w środę w płockiej Prokuraturze Okręgowej. Z nieoficjalnych informacji wynika, że poszukiwany sam zgłosił się do prokuratury.

- Podejrzany został zatrzymany. Zostanie doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszy zarzut - powiedziała rzeczniczka płockiej Prokuratury Okręgowej Iwona Śmigielska-Kowalska. Dodała, że w związku z zatrzymaniem zawieszone wcześniej śledztwo w sprawie zabójstwa mławskiego dziennikarza zostanie podjęte na nowo.

 

Sam zgłosił się do prokuratury

 

Według nieoficjalnych informacji poszukiwany 29-letni Bartosz Nowicki sam zgłosił się do prokuratury.

 

Do zabójstwa 32-letniego Łukasza Masiaka doszło w nocy z 13 na 14 czerwca 2015 r. w toalecie kręgielni w jednym z nocnych lokali w Mławie. Obaj mężczyźni - dziennikarz i Nowicki - spędzali w tym lokalu czas, ale w dwóch oddzielnych grupach. Doszło między nimi do bójki, która zakończyła się śmiercią dziennikarza. Policjanci zabezpieczyli m.in. zapisy monitoringu, z którego wynika, że dziennikarz wszedł do łazienki wraz z Nowickim. Natomiast wyszedł z niej już sam poszukiwany. Wiadomo, że to młody mężczyzna, który wcześniej trenował sztuki walki.

 

Z dotychczasowych ustaleń, w tym z przeprowadzonej sekcji zwłok wynika, że Masiak został kopnięty w lewą część głowy, "co skutkowało powstaniem krwiaka oraz niewydolnością krążeniowo-oddechową i w efekcie zgonem" dziennikarza. Śledczy nie wykluczyli żadnej z wersji, dotyczącej motywów napaści, w tym kłótni między mężczyznami, którzy znali się wcześniej, a także obejmujących pracę zawodową dziennikarza - o takich ewentualnych motywach pisały m.in. mławskie media.

 

"Tygodnik Gazeta Mławska" informował po zabójstwie Masiaka, że do pierwszego napadu na dziennikarza doszło w połowie stycznia 2014 r., w pobliżu jego domu - zamaskowany sprawca użył wtedy gazu i pobił dziennikarza. Według gazety Masiak opisywał to zdarzenie tak: "Na pewno chodziło o zamieszczanie tekstów na portalu. Innej możliwości nie widzę". Media informowały też o otrzymanym przez dziennikarza nekrologu.

 

Według mławskich mediów Łukasz Masiak pracował początkowo w "Głosie Mławy", w 2010 r. założył własny portal "naszamlawa.pl". Był żonaty, miał dwoje dzieci.

 

Śledztwo w tej sprawie wszczęła mławska Prokuratura Rejonowa.

 

Poszukiwany przez Interpol

 

Postępowanie to przejął następnie wydział śledczy płockiej Prokuratury Okręgowej, wyznaczając do prowadzenia czynności mazowiecką komendę policji w Radomiu. Pod koniec czerwca 2015 r. płocki Sąd Okręgowy, na wniosek śledczych, zdecydował o wydaniu Europejskiego Nakazu Aresztowania Nowickiego, jako podejrzanego o zabójstwo dziennikarza z Mławy. Sąd uznał, że jest prawdopodobne, iż podejrzany o zbrodnię zbiegł za granicę. W lipcu 2015 r. Komenda Główna Policji informowała, że Nowicki poszukiwany jest poprzez Interpol, a także SIS - System Informacji Schengen.

 

PAP

wj/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie