Zaskakujący rozwój agencji zatrudnienia w Polsce

Biznes
Zaskakujący rozwój agencji zatrudnienia w Polsce
Flickr/Creative Commons HQ

Dobra koniunktura w gospodarce i większe zapotrzebowanie firm na pracowników sprzyjały w 2015 roku branży usług personalnych. "Jej obroty rosły w rekordowym, ponad 22-proc. tempie" - informuje "Rzeczpospolita".

Malejące bezrobocie i poszerzający się "rynek pracownika" sprzyjają usługom związanym z zatrudnieniem. To jedna z niewielu branż, które notują dwucyfrowe zwyżki obrotów.

 

Według najnowszych danych GUS po bardzo dobrym 2014 r., gdy usługi HR urosły o niemal 21 proc., kolejny był jeszcze lepszy i przyniósł ponad 22-proc. rozwój. Część firm rozwijała się jeszcze szybciej, korzystając z rosnącego zapotrzebowania na pracowników, zwłaszcza tych tymczasowych.

 

Według szacunków Polskiego Forum HR, które zrzesza większość dużych agencji zatrudnienia, w ubiegłym roku polski rynek pracy tymczasowej urósł do 5,6 mld zł, czyli o 24 proc. w porównaniu z 2014 r.

 

Padł też nowy rekord liczby pracowników tymczasowych. Jak wynika z danych PFHR, w ubiegłym roku wzrosła ona o ponad 100 tys., do 810 tys. osób.

 

PAP

po/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie