Sondaż: Polacy chcą iść na piwo z Kukizem, Dudą, Tuskiem i Kwaśniewskim

Polska
Sondaż: Polacy chcą iść na piwo z Kukizem, Dudą, Tuskiem i Kwaśniewskim
PAP/Marcin Obara
Paweł Kukiz

Grupa Żywiec zapytała Polaków, z którym politykiem chcieliby pójść na piwo. Według sondażu przeprowadzonego przez Millward Brown największą popularnością cieszą się m.in. Paweł Kukiz, Andrzej Duda, Donald Tusk i Aleksander Kwaśniewski.

Badanie podzielono na dwie części - w pierwszej ankietowani spontanicznie odpowiadali na pytanie, z którym z polityków najchętniej poszliby na piwo. Najczęściej wybierano Pawła Kukiza, z którym wybrałoby się 29,9 proc. respondentów.

 

Drugi był Andrzej Duda (29,1 proc.), a trzeci Donald Tusk (22,2 proc.). Ponadto na liście w pierwszej dziesiątce znaleźli się Ryszard Petru, Janusz Korwin-Mikke, Aleksander Kwaśniewski, Janusz Palikot oraz Lech Wałęsa.

 

Wyniki były inne, kiedy respondentom wskazano gotową listę polityków. Znowu pierwszy był Kukiz (55 proc.), a drugi Duda (43 proc.), ale podium zamknął Aleksander Kwaśniewski (41 proc.). Kolejne miejsca zajęli Robert Biedroń, Ryszard Petru, Donald Tusk, Janusz Korwin-Mikke, Jarosław Kaczyński, Bronisław Komorowski oraz Beata Szydło.

 

Kaczyński kiepskim kompanem

 

Największy "elektorat negatywny" zebrał Jarosław Kaczyński. Z prezesem PiS na piwo na pewno nie poszłoby 47 proc. respondentów. 37 proc. nie chce towarzystwa Beaty Szydło i Janusza Korwin-Mikkego.

 

Badanie zostało przeprowadzone na grupie 495 pełnoletnich Polaków, w dniach 18-22 grudnia 2015 roku. Ankietowanie byli próbą reprezentatywną dla populacji Polski pod kątem płci, daty urodzenia, wykształcenia i miejsca zamieszkania.

 

gazeta.pl, portalspozywczy.pl

pr/dro/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze