"Spowiedź Masochisty" w brazylijskim São Paulo

Kultura
"Spowiedź Masochisty" w brazylijskim São Paulo
fot. Teatr im. Aleksandra Fredry

Teatr im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie wystąpi ze spektaklem "Spowiedź Masochisty" w reż. Aline Negra Silva na scenie Teatru Uniwersyteckiego w São Paulo. Projekt realizowany jest w ramach programu promocji polskiej kultury w Brazylii organizowanego przez Culture.pl w 2016 roku. Patronat honorowy nad realizacją spektaklu objęła Ambasada Brazylii w Polsce.

Spektakl powstał w ramach rezydencji artystycznej reżyserki: Aline Negra Silva i scenografa Felipe de Oliveiry, we współpracy ze szkołą teatralną w São Paulo (São Paulo Escola de Teatro Centro de Fromacão das Artes do Palco).


Artyści przez dwa miesiące pracowali wraz z aktorami, zapoznając ich ze sztuką oryginalnego operowania przestrzenią sceniczną, subiektywnego pojmowania roli poszczególnych komponentów dzieła teatralnego w procesie twórczym oraz nowymi metodami pracy z aktorem.


Efektem wspólnej pracy jest multimedialny spektakl według dramatu jednego z najbardziej uznanych współczesnych dramaturgów czeskich Romana Sikory, w przekładzie Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk i Elżbiety Zimnej, pt. "Spowiedź Masochisty".


Spektakl jest przejmującą, ale też groteskowo-ironiczną i nieodparcie śmieszną opowieścią o współczesnych niewolnikach, pariasach czasu globalizacji, o kryzysie jednostki i społeczeństwa w rozkwitającym kapitalizmie.

grz/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie