Prowadził najlepszą restaurację świata. Popełnił samobójstwo

Świat
Prowadził najlepszą restaurację świata. Popełnił samobójstwo
PAP/EPA/Jean-Christophe Bott
Benoît Violier

Benoît Violier, szwajcarski szef kuchni, który według rankingu francuskiego MSZ prowadził najlepszą restaurację świata Restaurant de l’Hotel de Ville w Crissier pod Lozanną, nie żyje. Restaurator, według śledczych, popełnił samobójstwo.

Biorący udział w śledztwie wysnuli taką teorię po zbadaniu obrażeń na ciele Violiera powstałych w wyniku wystrzałów ze strzelby.

 

Jego ciało znaleziono w niedzielę. W poniedziałek szef restauracji nagrodzonej trzema gwiazdkami Michelin miał pojawić się w Paryżu, aby wziąć udzial w uroczystości opublikowania nowego przewodnika Michelin na 2016 rok.

 

Śmierć Violiera wstrząsnęła innymi szefami trzygwiazdowych restauracji. "Ta planeta została osierocona przez tego niesamowitego szefa" - napisał Marc Veyrat, specjalista od kuchni molekularnej i właściciel dwóch trzygwiazdkowych restauracji we Francji.

 

 

"Niemożliwie smutne wiadomości dotyczące ekstremalnie utalentowanego szefa" - skomentował Pierre Gagnaire, który ma restauracje w Paryżu, Tokio, Dubaju, Moskwie, Berlinie i Londynie.

 

 

Violier odnosił wiele sukcesów w swoim zawodzie. Prowadzona przez niego restauracja - nagrodzona trzema gwiazdkami Michelin - w grudniu została wybrana przez "La Liste" najlepszą restauracją świata. Zestawienie powstało z inicjatywy francuskiego ministerstwa spraw zagranicznych. Znalazł się w nim tysiąc lokali z 48 państw świata.

 

guardian.co.uk, independent.co.uk

pr/kan
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie