Petru: ja bym nie gwizdał na premier

Polska
Petru: ja bym nie gwizdał na premier
Polsat News

Lider Nowoczesnej Ryszard Petru, w programie „Graffiti” w Polsat News odniósł się do zachowania kibiców, którzy podczas ceremonii medalowej mistrzostw Europy w piłce ręcznej, wygwizdali premier Beatę Szydło. - Ja bym nie gwizdał - stwierdził. Dodał jednak, że gdy się jest politykiem trzeba brać pod uwagę takie sytuacje. Zapowiedział też, że zgłosi kontrpropozycje do programu "Rodzina 500+".

Premier weszła na boisko po zakończeniu ostatniego meczu, aby udekorować medalami nowych mistrzów Europy, reprezentantów Niemiec. Szydło powitały gwizdy z trybun.

 

"Sądzę, że Niemcy nie gwiżdżą w takich sytuacjach"

 

- Nie oglądałem meczu, ale o gwizdach słyszałem. Takie sytuacje się zdarzają. Ja bym nie gwizdał - stwierdził Ryszard Petru w rozmowie z Dariuszem Ociepą.     


- Nie wiem czy gwizdali Polacy czy Niemcy, ale sądzę że Niemcy nie gwiżdżą w takich sytuacjach – dodał lider Nowoczesnej.  

 
"Zgłosimy własny projekt wsparcia rodzin"


Petru odniósł się talkże do rządowego programu 500+ i podkreślił, że jego partia zgłosi kontrpropozycję. - Pokażemy jak mniejsze pieniądze z budżetu można wydać w bardziej sensowny sposób, tak by bardziej pomóc polskim rodzinom - zapowiedział.

 


- Złożymy projekt rozwiązań problemu niskiej dzietności i wsparcia rodzin, które chcą posiadać dzieci, tak żeby je do tego mocno zachęcić. Powiem ogólnie, że chodzi o mieszkania, żłobki, przedszkola, możliwości łączenia pracy z wychowywaniem dzieci oraz skierowanie pieniędzy do tych, którym sa one naprawdę potrzebne - dodał Petru.


Zaznaczył, że szczegóły ujawni jeszcze przed tym, zanim rządowy program trafi do Sejmu. Dziś programem „Rodzina 500+” zajmie się rząd.


Dariusz Ociepa pytał też Ryszarda Petru czy on weźmie rządowe wsparcie. – Zobaczymy jaka będzie formuła i czy zostanie wprowadzone kryterium dochodowe, które uważam, że powinno być. Jeżeli program będzie tak skonstruowany, że wszystkim się należy to każdy ma prawo wziąć - odparł polityk.

 

 

ptw/kan/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze