Łódzkie: trzej mężczyźni podejrzani o nielegalne zatrzymywanie pociągów

Polska
Łódzkie: trzej mężczyźni podejrzani o nielegalne zatrzymywanie pociągów
BB.12069/Flickr (CC BY 2.0)

Do 8 lat pozbawienia wolności grozi trzem mężczyznom w wieku 25, 40 i 41 lat, którzy przy pomocy urządzenia radiowego zatrzymywali nielegalnie pociągi na trasie Łódź-Warszawa - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania.

Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, w październiku ubiegłego roku policja powiadomiona została przez Zakład Linii Kolejowych w Łodzi o podejrzeniu popełnienia przestępstwa polegającego na nielegalnym używaniu sygnału radio-stop.

 

Z przekazanych przez kolej informacji wynikało, że 6 września 2015 roku doszło do kilkukrotnego zatrzymania pociągów na trasie Łódź-Warszawa. Następnie, sytuacje te powtarzały się 14 i 25 września. Służby kolejowe wyjaśniły, że to nie one wysyłały sygnały. Wszystko wskazywało na to, że użyty on został nielegalnie. Jak ustalono, podobne sytuacje zdarzały się także w listopadzie, grudniu, a po raz ostatni 28 stycznia.

 

Używali radiotelefonów. Zostali zatrzymani

 

Tego właśnie dnia w Skierniewicach policjanci podejmowali interwencję w jednym z mieszkań. Okazało się, że jeden z przebywających tam mężczyzn wezwał policję, bo obawiał się o swoje życie; przez kolegów zamknięty został w jednym z pokoi.

 

Podczas interwencji uwagę funkcjonariuszy zwróciły znajdujące się w mieszkaniu: radiotelefon, duża liczba sprzętu elektronicznego, w tym kilku przenośnych stacji, a także zamontowana antena. Szybko połączyli fakt ujawnienia tych przedmiotów z zatrzymywaniem w ostatnim okresie pociągów.

 

Zatrzymano trzech mężczyzn przebywających w mieszkaniu. Dwaj z nich 40 i 25-latek przyznali się do winy; trzeci - nie. Podejrzanym grozi kara do ośmiu lat więzienia. Prokurator zastosował w stosunku do nich policyjne dozory.

 

PAP

mr/am/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie