Znamy rywali naszych szczypiornistów w walce o awans na igrzyska olimpijskie

Sport
Znamy rywali naszych szczypiornistów w walce o awans na igrzyska olimpijskie
PAP/Jakub Kaczmarczyk
Polscy piłkarze ręczni po wygranej ze Szwecją

Polscy piłkarze ręczni w kwietniowym turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro powalczą z Macedonią, Chile i Tunezją. Awans uzyskają dwie najlepsze drużyny.

W sobotę grono uczestników pierwszego z turniejów kwalifikacyjnych uzupełniła Tunezja. W finale mistrzostw Afryki przegrała bowiem z Egiptem 19:21.

 

Wcześniej doszło do innej zmiany. Pierwotnie rywalem biało-czerwonych miała być Słowenia, będąca ósmą drużyną ostatnich mistrzostw świata. W związku z tym, że mistrz Europy pojedzie do Rio de Janeiro, a będą nim Niemcy bądź Hiszpania, mające zagwarantowany udział w turniejach kwalifikacyjnych, zwolniło się jedno miejsce. Przypadło ono dziewiątej ekipie MŚ w Katarze, czyli Macedonii. To drużyna, którą pokonaliśmy na EHF Euro 24:23.

 

Biało-czerwoni zapewnili sobie udział w turnieju kwalifikacyjnym dzięki zajęciu trzeciego miejsca na mistrzostwach świata 2015 w Katarze.

 

Wiele wskazuje na to, że walka o bilety do Rio de Janeiro odbędzie się trójmiejskiej Ergo Arenie. Termin rozegrania turnieju kwalifikacyjnego to 7-10 kwietnia.

 

Polsat Sport

mc/pr/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze