Gdynia: policjant postrzelony w głowę

Polska
Gdynia: policjant postrzelony w głowę
Polsat News

Wypadek przy posługiwaniu się bronią lub próba samobójcza - takie dwie hipotezy podaje oficjalnie policja w sprawie wypadku z udziałem policjanta, do którego doszło w piątek wieczorem w Gdyni przy ul. Morskiej. Doświadczony, 42-letni funkcjonariusz będąc na służbie został postrzelony w głowę i w ciężkim stanie trafił do szpitala. Radiowóz ma rozbitą szybę od strzału.

Policja początkowo nie chciała ujawniać jakichkolwiek szczegółów. - Ten wypadek jest teraz przez nas szczegółowo badany. Analizujemy jak doszło do zdarzenia. Na razie żadnych informacji, poza tą, że doszło do wypadku, w którym policjant doznał obrażeń, przekazać nie możemy - mówił Polsat News kom. Michał Rusak, rzecznik gdyńskiej policji. Wstępnie wykluczono udział osób trzecich.  

 

W sobotę przed południem policja podała dwie hipotezy, które bierze pod uwagę: wypadek przy posługiwaniu się bronią lub próbę samobójczą.

 

- Broń służbowa rannego policjanta została zabezpieczona do badań laboratoryjnych - przyznał kom. Rusak potwierdzając tym samym, że to z broni rannego funkcjonariusza padł strzał.

 

Funkcjonariuszka, która pełniła służbę wspólnie z rannym policjantem w dwuosobowym patrolu, znajduje się pod opieką psychologa. - Nie doznała żadnych obrażeń - dodał kom. Rusak. Jednak stan psychiczny, w jakim się znajduje, nie pozwala na jej przesłuchanie.

 

grz/luq/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze