Bydgoszcz: kobietę zamurowano w pustostanie. Spędziła w nim przynajmniej 2 dni

Polska

Opuszczony budynek kolejowy w Bydgoszczy miał być schronieniem, a zamienił się w pułapkę. 47-letnia bezdomna spędziła w zamurowanym pustostanie prawdopodobnie 2 dni. Jej wołania usłyszała przechodząca tamtędy kobieta i zaalarmowała strażników miejskich.

- Wezwaliśmy na miejsce straż pożarną, ponieważ trzeba było usunąć zabezpieczenia otworów, ktore były wcześniej zamurowane i zabite deskami. Strażnicy pomogli kobiecie wydostać się na zewnątrz. Okazało się, że to bezdomna, 47-letnia kobieta - powiedział Jarosław Wolski, strażnik miejski.

 

Czekanie na pomoc mogło trwać dłużej, bo budynek znajduje się w mało ruchliwej okolicy, tuż obok ogródków działkowych, które jak mówią mieszkańcy, były powszechnie zamieszkiwane przez bezdomnych.

 

- Policjanci zajmują się wyjaśnianiem okoliczności tego zdarzenia, jak do tego doszło, że kobieta została zamknięta w tym budynku - wyjaśnił nadkomisarz Maciej Daszkiewicz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

 

Prawdopodobnie pracownicy, którzy zabezpieczali pustostan, nie sprawdzili, czy przypadkiem kogoś w środku nie ma. Zamurowali i zabili dyktą okna i wejście do budynku. Kobietę po akcji ratunkowej zabrano do szpitala. Na szczęście nic poważnego się jej nie stało.

 

Polsat News

pr/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie