W Austrii w czasie karnawału nie żartuj z uchodźców. "To atak na bezbronnych ludzi"

Świat
W Austrii w czasie karnawału nie żartuj z uchodźców. "To atak na bezbronnych ludzi"
Stefan Insam/Flickr.com
Zdjęcie ilustracyjne

Austriacka Gildia Karnawałowa opublikowała zbiór porad dla osób, które w okresie poprzedzającym Wielki Post chcą brać udział w zabawach. Zaleca, aby nie żartować z uchodźców, obcokrajowców oraz przedstawicieli mniejszości narodowych.

Według członków gildii, takie zachowanie to "bolesny atak na bezbronnych ludzi, kpina i złośliwość". Kod etyczny organizacji zakłada, że nie powinno się korzystać z "niesłusznej" ironii i sarkazmu.

 

- Ludzie powinni zdawać sobie sprawę z efektów takich dowcipów. Wszystko, co odbija się na ludziej godności i pewności siebie, powinno być zabronione - powiedział Adi Mittendorfer, prezydent gildii.

 

Jej przewodniczący z miasta Wiener Neustadt Alfred Kamleitner dodał, że w jego opinii nieodpowiednie dowcipy o kobietach także nie są mile widziane. - Myślę, że nie ma nic zabawnego w skąpo odzianych zakonnicach biegających po scenie - stwierdził.

 

Członkowie gildii nie mają jednak nic przeciwko żartom z "normalnych" Austriaków i polityków.

 

Zabawy karnawałowe w Austrii najczęściej trwają od 6 stycznia do tzw. tłustego wtorku przed Popielcem, czyli w tym roku do 9 lutego.

 

thelocal.at 

pr/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie