Schetyna po spotkaniu z Petru: nasi wyborcy chcą, abyśmy współpracowali

Polska
Schetyna po spotkaniu z Petru: nasi wyborcy chcą, abyśmy współpracowali
Polsat News

- Będziemy współpracować, żeby mieć pewność, iż opozycja potrafi mówić jednym głosem - powiedział szef PO Grzegorz Schetyna po czwartkowym spotkaniu z liderem Nowoczesnej Ryszardem Petru w Sejmie. Schetyna dodał, że rozmowa dotyczyła m.in. współdziałania obu partii w kwestii Trybunału Konstytucyjnego.

Jak powiedział Schetyna, współpraca jest potrzebna. - Takie są oczekiwania naszych wyborców i będziemy to robić nie z przymusu, ale z przekonania - podkreślił.

 

Lider PO powiedział, że spotkanie z Petru dotyczyło m.in. strategii współpracy obu partii w kwestii Trybunału Konstytucyjnego i - jak to określił - "rozwiązania problemów wynikających z polityki PiS i prezydenta". Według niego, podczas rozmowy omówiono tez kwestię współpracy w Europie: możliwych wspólnych aktywności i spojrzenia na kwestię Komisji Weneckiej, ciała doradczego Rady Europy, które w marcu ma wydać opinię w sprawie zmian w ustawie o TK.

 

- Umówiliśmy się na dalsze konsultacje - dodał Schetyna.

 

Pytany, czy wynikiem tej współpracy mogą być wspólne listy PO i Nowoczesnej w wyborach, lider Platformy odparł, że wybory samorządowe są dopiero za 2,5 roku, a parlamentarne - za 3,5 roku. - Dużo się jeszcze zmieni do tego czasu - podkreślił.

 

Na pytanie, czy udało się ustalić, kto jest liderem opozycji, szef Platformy odpowiedział, że to nie było tematem rozmowy.

 

PAP

dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie