Rafał Milczarski nowym prezesem LOT-u

Biznes
Rafał Milczarski nowym prezesem LOT-u
PAP/Paweł Supernak

Rada nadzorcza spółki PLL LOT powierzyła Rafałowi Milczarskiemu pełnienie funkcji prezesa - poinformowało biuro prasowe przewoźnika. Członkiem zarządu ds. operacyjnych został Borys Buta. Z firmą żegna się dotychczasowy p.o. prezesa i członek zarządu ds. handlowych Marcin Celejewski.

Rozmowy z kandydatami do zarządu i na prezesa spółki trwały od środy. Chętnych do kierowania LOT-em zgłosiło ok. 30 osób.

 

W czwartek wieczorem spółka poinformowała, że rada nadzorcza zdecydowała o odwołaniu z funkcji członka zarządu ds. handlowych Marcina Celejewskiego, który objął to stanowisko w sierpniu 2015 r. po rezygnacji z funkcji prezesa Sebastiana Mikosza.

 

Odwołano również członka zarządu ds. korporacyjnych Monikę Kiełtykę-Michnę.

 

Podczas postępowania kwalifikacyjnego nie rozstrzygnięto jednak kto obejmie stanowisko członka zarządu ds. ekonomiczno-finansowego - podała w komunikacie Rada nadzorcza spółki.

 

Specjalista od kolei

 

Rafał Milczarski ukończył wydział ekonomii Uniwersytetu Cambridge. W czasie studiów odbywał praktyki m.in. w banku UBS w Zurychu oraz JP Morgan w Londynie. Ma międzynarodowe doświadczenie w branży transportowej. Po studiach pracował w dziale logistyki morskiej i kolejowej firmy Foster Yeoman Limited z Wielkiej Brytanii.

 

Współtworzył Kolej Bałtycką S.A., jednego z pierwszych prywatnych kolejowych przewoźników towarów w Polsce. W 2005 roku wraz z inwestorem branżowym Freightliner Group z Wielkiej Brytanii założył firmę Freightliner PL - towarowego przewoźnika kolejowego. Jest też założycielem i byłym prezesem Freightliner DE, niemieckiej spółki zależnej Freightliner PL oraz Związku Niezależnych Przewoźników Kolejowych.

 

Zadaniem nowego prezesa będzie wdrożenie strategii przyjętej przez radę nadzorczą.

 

Zmiany kadrowe w LOT rozpoczęły się w grudniu ubiegłego roku, kiedy to rada nadzorcza spółki zdecydowała o odwołaniu dwóch członków zarządu: Ewy Kołowieckiej, członka zarządu ds. operacyjnych oraz Macieja Dziudzika, członka zarządu ds. finansowych. Wcześniej Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy PLL LOT zdecydowało o odwołaniu sześciu i powołaniu dziewięciu nowych członków RN LOT.

 

PAP

 

 

 

wj/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie