"Prokuratura? Dajcie spokój" Prezydent skomentował policyjne przeszukanie w domu internauty

Polska
"Prokuratura? Dajcie spokój" Prezydent skomentował policyjne przeszukanie w domu internauty
PAP/Marcin Obara

Prezydent na Twitterze odniósł się do wejścia policji do domu nastolatka, który umieścił w internecie przerobiony film "Pijany Prezydent Andrzej Duda kradnie kwiaty spod pomnika Romana Dmowskiego". "Prokuratura? Dajcie spokój:/" - napisał m.in. prezydent.

 

Za pośrednictwem Twittera do sprawy odniósł się także Marek Magierowski, szef biura prasowego Kancelarii Prezydenta.

 

 

 

Na polecenie nowosądeckiej prokuratury policja weszła w środę do mieszkania nastolatka, który zamieścił w internecie przerobiony filmik, z Andrzejem Dudą w roli głównej.

 

Oryginalny film pokazuje prezydenta podczas składania kwiatów pod pomnikiem. Internauta puścił jednak nagranie od końca. Przez to cała sytuacja wygląda tak, jakby Andrzej Duda zabierał kwiaty i odchodził lekko się chwiejąc. Przerobiony film został zamieszczony w sieci 11 listopada ubiegłego roku.


Policja skonfiskowała komputer


Rzecznik prasowy Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie Piotr Kosmaty na Twitterze poinformował, że nowosądecka prokuratura "nie działała z urzędu", ale na wniosek osoby prywatnej i "wszczęto śledztwo dotyczące nie tylko znieważenia Prezydenta RP, ale również kierowania gróźb karalnych w stosunku" do zgłaszającego.


"W celu zgromadzenia dowodów świadczących o popełnienia obu przestępstw zabezpieczono także komputer internauty" – napisał Kosmaty.

 

Polsat News

prz/kan
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie