Michael Biegler po Mistrzostwach Europy przestanie być trenerem polskich piłkarzy ręcznych

Sport
Michael Biegler po Mistrzostwach Europy przestanie być trenerem polskich piłkarzy ręcznych
PAP/Jacek Bednarczyk

Wobec nieosiągnięcia przez reprezentację Polski podczas mistrzostw Europy 2016 zaplanowanych celów sportowych, trener Michael Biegler złożył rezygnację z pełnionej funkcji. Została ona przyjęta przez prezesa Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Ostatnim meczem Michaela Bieglera w roli szkoleniowca drużyny narodowej będzie spotkanie o 7. miejsce ME przeciwko Szwecji.

Zarząd Związku Piłki Ręcznej w Polsce podziękował trenerowi Michaelowi Bieglerowi za wieloletnią współpracę i docenił jego wkład w rozwój piłki ręcznej w Polsce.

 

"W trakcie pracy Michaela Bieglera na stanowisku trenera reprezentacji naszego kraju, należała ona (kadra - przyp. red.) do grona najlepszych zespołów świata, wywalczyła brązowy medal MŚ w Katarze w 2015, wielokrotnie dostarczyła nam niezapomnianych wrażeń i emocji" - napisano woświadczeniu Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Jednak jak wyjaśniono, przed drużyną narodową stoją kolejne wyzwania, przede wszystkim wywalczenie kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro.

 

Po zakończeniu  Euro 2016 Związek Piłki Ręcznej w Polsce ogłosi konkurs na stanowisko następcy Michaela Bieglera.

 

Polscy piłkarze ręczni ponieśli niespodziewaną i sromotną klęskę z Chorwacją (23:37) w ostatnim spotkaniu fazy grupowej i nie awansowali do półfinału Mistrzostw Europy.

 

Biegler pracował z polską kadrą od jesieni 2012 roku. Często powtarzał, że najważniejszym turniejem będą mistrzostwa kontynentu w Polsce. Po "drodze" jego podopieczni wywalczyli brązowy medal mistrzostw świata 2015 w Katarze.

 

zprp.pl

 

 

 

Az/pr/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze