Facebook: nowe przyciski w ciągu kilku tygodniu. Do "Lubię to" dołączą "Reakcje"

Technologie
Facebook: nowe przyciski w ciągu kilku tygodniu. Do "Lubię to" dołączą "Reakcje"
Facebook

Popularny serwis społecznościowy ogłosił, że nowe możliwości wyrażania emocji będą dostępne dla jego użytkowników w ciągu kilku najbliższych tygodni. Oprócz dostępnego teraz "lajkowania" pojawią się także sposoby na wyrażenie takich uczuć jak miłość, radość, zdziwienie, smutek i złość. Facebook nazwał je "Reakcjami" (ang. "Reactions").

"Reakcje" mają dać użytkownikom serwisu możliwość wyrażenia zdecydowanie szerszej palety uczuć, niż za pomocą przycisku "Lubię to". Tę zmianę szef firmy Marc Zuckerberg zapowiedział pod koniec ubiegłego roku. Teraz firma potwierdziła, że "Reakcje" zostaną udostępnione już w najbliższych tygodniach – dowiedział się portal Bloomberg.


W październiku firma pokazała sześć "Reakcji", ale po zbadaniu podczas testów jak funkcjonują, uznała, że jedna z ikon nie trafi do serwisu. Chodzi o przycisk "Yay”, który według rzecznika Facebooka nie był zrozumiały dla wszystkich użytkowników.


"Reakcje" będą dostępne po naciśnięciu i przytrzymaniu ikony "Lubię to", która pozostanie na swoim dotychczasowym miejscu.


Facebook ma już na całym świecie prawie 1,6 mld użytkowników - wynika z danych opublikowanych w środę przez Marca Zuckerberga. Jak zauważa portal Wired, wprowadzenie "Reakcji" pozwoli serwisowi społecznościowemu na jeszcze dokładniejsze zbieranie danych o użytkownikach. Umożliwi to Facebookowi lepsze dopasowanie reklam do ich potrzeb, a w efekcie powinno przynieść większe przychody z reklam.


Independet.co.uk, Wired.com

am/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie