CIA pokazuje swoje "archiwum X". Odtajnione materiały trafiły do sieci

Świat
CIA pokazuje swoje "archiwum X". Odtajnione materiały trafiły do sieci
CIA
Zdjęcie z archiwum CIA

Wykonane w połowie XX wieku fotografie przedstawiają obiekty, które przypominają UFO. Amerykańska agencja wywiadowcza opublikowała je, aby uczcić... nowy sezon popularnego serialu "Z archiwum X".

Poza udostępnieniem dużej bazy danych agencja wyselekcjonowała dziesięć raportów o niezidentyfikowanych obiektach latających. Według jej pracowników to treści, z którymi bardzo chcieliby się zapoznać... agenci Mulder i Scully, występujący w telewizyjnym serialu.

 

Pierwotnie odtajnione w 1978 treści pokazują, jak w połowie ubiegłego wieku CIA badała ewentualne istnienie form życia pozaziemskiego. W jednym z dokumentów z 1952 roku czytamy, że na ten moment "niewytłumaczalne" jest 100 przypadków zaobserwowania UFO. Agencja zalecała dalszą obserwację. Pojawiła się także adnotacja, według której informacje o pracy agencji nie powinny trafić... do mediów i wiadomości publicznej.

 

- Zdecydowaliśmy się pokazać kilka dokumentów, które będą interesujące i dla sceptyków, i dla wierzących w UFO - powiedział rzecznik. To ważne ze względu na serial - jego fani doskonale wiedzą, że agent Mulder był zwolennikiem życia pozaziemskiego, a agentka Scully nie wierzyła w nie.

 

Odtajnione materiały CIA

 

cia.gov, independent.co.uk 

pr/kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie