Prezydent Duda do parlamentarzystów PiS: należy zmniejszyć podziały w społeczeństwie

Polska

Prezydent Andrzej Duda spotkał się w środę wieczorem z parlamentarzystami Prawa i Sprawiedliwości. Według relacji polityków PiS obecnych na spotkaniu, prezydent w krótkim przemówieniu podkreślał konieczność zmniejszania podziałów w społeczeństwie. Spotkanie odbyło się na prośbę posłów i senatorów PiS.

W noworocznym spotkaniu w Pałacu Prezydenckim wzięli udział m.in. premier Beata Szydło, prezes PiS Jarosław Kaczyński, szef klubu PiS Ryszard Terlecki, marszałkowie Sejmu i Senatu: Marek Kuchciński i Stanisław Karczewski. Prezydentowi towarzyszyła pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda i ministrowie kancelarii prezydenta.


Jak relacjonowali politycy PiS, przemówienie prezydenta nie było długie. Duda miał podkreślać konieczność starań, by podziały w społeczeństwie się zmniejszały, a także zaznaczyć, że dzięki zwycięstwu PiS może on realizować swoje obietnice wyborcze.


Dyrektor biura prasowego kancelarii prezydenta Marek Magierowski mówił we wtorek, że spotkanie odbędzie się na prośbę posłów i senatorów PiS. Zaznaczył wtedy, że prezydent Duda jest także gotów spotkać się z przedstawicielami innych ugrupowań obecnych w parlamencie.


PAP, fot. PAP/Jacek Turczyk

grz/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie