ME: musimy wygrać z Chorwacją! To mecz o wszystko

Sport
ME: musimy wygrać z Chorwacją! To mecz o wszystko
PAP/Jacek Bednarczyk

Bez Bartosza Jureckiego reprezentacja Polski przystąpi do meczu z Chorwacją kończącego rywalizację w rundzie zasadniczej grupy 1. Aby znaleźć się w wymarzonej strefie medalowej podopieczni Michaela Bieglera, nie oglądając się na inne rezultaty muszą pokonać Chorwatów.

Polscy piłkarze ręczni stoją przed szansą wejścia do najlepszej czwórki mistrzostw Europy. Nikt oczywiście nie wyobraża sobie innego scenariusza niż awans Szmala i spółki do półfinałów. Aby tak sie stało Polacy nie oglądając się na inne rezultaty muszą pokonać Chorwatów i strefa medalowa stanie się faktem. Ułatwic nam to mogą Norwegowie. Jeśli wygrają z Francją wówczas Polacy będą mogli pozwolić sobie nawet na trzybramkową porażkę, aby znaleźć się w czołowej czwórce turnieju. Możemy nawet przegrać różnicą czterech bramek, pod warunkiem, że zdobędziemy ich co najmniej 27.

 

Najkorzystniejsza byłaby jednak oczywiście wygrana polskiego zespołu, bowiem daje szansę na kwalifikację z pierwszego miejsca.

 

Przed ostatnią kolejką, na czele grupy jest Norwegia - 7 punktów. Polska i broniąca tytułu Francja (aktualny mistrz świata, złoty medalista igrzysk w Londynie) mają po 6, zaś Chorwacja - 4.

 

Spotkanie z Chorwacją w Tauron Arenie Kraków rozpocznie się o godz. 20.30. Transmisja w Polasacie i Polsacie Sport.

 

Grupa 2: trzech kandydatów do awansu


Do strefy medalowej pretendują Dania, Hiszpania i Niemcy. Hiszpanie zagrają z Rosjanami i ich sytuacja wydaje się najłatwiejsza, bo jeśli wygrają, to powalczą przez weekend w Krakowie o medale. Półfinałowy kwartet uzupełni bezpośrednia rywalizacja Duńczyków z Niemcami, przy czym jak się wydaje dobrze grający na Euro nasi zachodni sąsiedzi nie są bez szans przeciwko faworyzowanej Danii.

 

środa, 27 stycznia

 

grupa 1

 

Macedonia - Białoruś       16.00
Francja - Norwegia         18.15
Polska - Chorwacja         20.30


grupa 2


Szwecja - Węgry            16.00
Niemcy - Dania             18.15
Hiszpania - Rosja          20.30

 

zprp.pl

Az/kan
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie