Sieć Plus z najszybszym internetem mobilnym

Technologie
Sieć Plus z najszybszym internetem mobilnym
Polsat News

Jakość połączeń telefonicznych operatorów telekomunikacyjnych w Polsce jest wysoka na tle Europy - informuje Urząd Komunikacji Elektronicznej. Największa różnica między operatorami dotyczy prędkości przesyłu danych. Liderem jest Plus, którego prędkość transmisji to średnio 25 magabitów na sekundę. Te dane mają znaczenie np. gdy ściąga się coś z sieci lub długo z jej wykorzystaniem pracuje.

Z badań wynika, że najszybszy internet mobilny ma sieć Plus. Wolniejszy przesył mają T-Mobile i Orange, których prędkość to około 20 Mb/s. Na ostatnim miejscu w tej klasyfikacji jest Play (12 Mb/s).

 

- Różnica poszczególnych operatorów jest zauważalna zarówno jeśli chodzi o przesył danych wychodzących jak i przychodzących. Dotyczy ona jakości oraz tego co najbardziej interesuje klientów, czyli szybkości transferu danych - informuje Artur Koziołek, rzecznik Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

 

- Ta różnica to zupełnie inny komfort użytkowania i oszczędność czasu, a oszczędność czasu to przecież oszczędność pieniędzy - dodaje redaktor naczelny portalu telepolis.pl Witold Tomaszewski.

 

telepolis.pl 

po/dro/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!