Polska z lotu drona na filmie z projektu Emirates i Boeinga

Technologie
Polska z lotu drona na filmie z projektu Emirates i Boeinga
Emirates

Linie lotnicze Emirates wspólnie z Boeingem sfinansowały projekt filmowy "View from Above" ("Widziane z Góry), jedno z największych w historii przedsięwzięć wykorzystujących drony. Zdjęcia wykonano w 18 lokalizacjach na pięciu kontynentach, jednym z filmowanych miejsc była Polska.

Wszystkie nagrania dostępne są na stronie internetowej "View from Above", gdzie odwiedzający mogą obejrzeć dowolną z 18 lokalizacji.


- Wspaniale zrealizowane filmy nagrane w ramach projektu nie tylko ukazują miejsca w naszej siatce w nowym, olśniewającym świetle, ale ponadto w twórczy sposób wykorzystują innowacyjne technologie, osiągając niesamowity efekt. Naszym celem jest dotarcie do naszych odbiorców na całym świecie i mamy nadzieję, że te wyjątkowe filmy wywrą na nich wrażenie - powiedział Boutros Boutros, starszy wiceprezes Emirates ds. komunikacji korporacyjnej, marketingu i marki.

 

 

Drony dotarły tam, gdzie nawet śmigłowce nie mogły


Dzięki wykorzystaniu dronów do tego typu zdjęć udało się zrobić ujęcia z powietrza z niewiarygodną precyzją, również w ograniczonej przestrzeni - bezzałogowce przelatywały na przykład wśród pól ryżowych w Wietnamie, między górskimi wyłomami w Norwegii, czy tuż nad liliami wodnymi na Seszelach.

 

Drony były w stanie dotrzeć w miejsca, w których tradycyjne śmigłowce mogłyby sobie nie poradzić, takie jak głębokie jaskinie czy leśne listowie. Dla przykładu, w Japonii przelatywały między gałęziami drzew wiśniowych i z bliskiej odległości filmowały wysokie wodospady. W Rio maszyny pionowo wznosiły się nad Maracaną, oferując całkowicie nowe spojrzenie na ów legendarny stadion piłkarski. 


Justin Thomas Ostensen z firmy Shotwell Media, który pilotował drona podczas zdjęć w Seattle, tak mówił o starannych przygotowaniach do filmowania: - Kwestia bezpieczeństwa sprowadza się tak naprawdę do tego, aby osoby i firmy odpowiedzialne za loty dronów zachowały odpowiedzialność, ostrożność i zdrowy rozsądek, działając zgodnie ze ściśle określonymi procedurami przed lotem i po lądowaniu.

 

Drony zapewniły niezawodność

 

- Drony są bardzo bezpieczne i odporne na awarie dzięki funkcjom, które zapewniają niezawodność i stabilność pracy. Aby jednak użyć ich do filmowania, pilot musi mieć ogromne doświadczenie. Do stworzenia obrazu kinowej jakości niezbędne jest połączenie wiedzy technicznej i kreatywności - stwierdził Ostensen.


Przy projekcie wyprodukowanym i wyreżyserowanym przez MOFILM pracowało kilkunastu wykwalifikowanych pilotów dronów.

 

grz/luq/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze