Policja będzie pilnować szwedzkich basenów z obawy przed molestowaniem kobiet, które z nich korzystają

Świat
Policja będzie pilnować szwedzkich basenów z obawy przed molestowaniem kobiet, które z nich korzystają
Polsat News

Szwedzcy policjanci w cywilnych ubiorach będą pilnować basenów w związku z rosnącą liczbą zgłaszanych przypadków molestowania seksualnego kobiet i dziewcząt. Służby ze Sztokholmu badają liczne skargi na zachowanie młodych mężczyzn - poinformowano we wtorek.

Ze skargami zgłaszali się na policję głównie rodzice nastoletnich dziewcząt - informuje agencja Associated Press, powołując się na rzecznika sztokcholmsiej policji Kjella Lindgrena. Nie chciał on jednak podać szczegółowych informacji dotyczących osób podejrzanych o molestowanie. Zdradził jedynie, że większość z nich to młodzi mężczyźni i chłopcy.

 

Wcześniej szwedzka policja informowała, że odnotowała w ostatnim czasie znaczny wzrost liczby doniesień o przypadkach molestowania seksualnego kobiet przez mężczyzn z zagranicy. Lindgren dodał, że funkcjonariusze zostaną wysłani m.in. na największy basen stolicy Szwecji - Eriksdalsbadet. Wcześniej zarządzający basenem podjęli decyzję o rozdzieleniu kąpieli z masażami (np. jacuzzi) dla kobiet i mężczyzn. Była to reakcja na skargi kobiet i dziewcząt, które miały być pod wodą molestowane.

 

Szwecja przyjęła w 2015 roku ponad 160 tys. uchodźców, z czego 35 tys. to dzieci i nastolatkowie, którzy nie mieli opiekunów.

 

PAP

pen/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie