"Chodź, brudasie". Rasistowski atak na studenta z Palestyny w Łodzi

Polska

Obrzydliwa napaść na studenta Szkoły Filmowej w Łodzi. Palestyńczyk opublikował na film, na którym widać, jak jest atakowany i wyzywany przez Dawida M. Choć student nie zgłosił sprawy na policję, to sprawca został już rozpoznany i przesłuchany. - Jak poinformował Marcin Wąsiewicz z Polsat News mężczyzna jest strażakiem. Portal Strajk.eu ustalił, że Dawid M. do niedawna był tancerzem erotycznym.

Do ataku doszło w niedzielę w sklepie nocnym. Mężczyzna obrażał Palestyńczyka Mohammeda Almughanniego, używając wulgaryzmów i rasistowskich zwrotów.

 

- Dzwoń na policję, k…, Allahu z…ny, no, chodź brudasie - krzyczał do Palestyńczyka. Agresor odpuścił dopiero, gdy student wyjął telefon i udawał, że dzwoni na policję.

 

- To jest przypadek, to nie ma nic wspólnego z obrazem Polski w świecie - powiedział Mohammed Almughanni. Przyznał, że nie był to pierwszy tego typu atak na jego osobę. Wszystkie mają związek z narastającym w Europie problemem migrantów.

 

Dawid M. pracuje również jako instruktor w klubie fitness, a do niedawna był także tancerzem erotycznym w łódzkiej grupie HeartBreakers.

 

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Łódź Polesie. Czynności podjęto z urzędu, po publikacjach prasowych. Powstały one dzięki zamieszczeniu przez pokrzywdzonego na jednym z portali społecznościowych informacji o zdarzeniu i nagrania.

 

 

- Zarejestrowane treści stanowią podstawę do postawienia tezy, że agresja słowna i kierowane wobec pokrzywdzonego zniewagi wynikały z jego przynależności narodowej i wyznaniowej za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności - poinformował PAP rzecznik łódzkiej prokuratury Krzysztof Kopania.

 

Fot: Polsat News

ml/hlk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze