Bogusław Kaczyński będzie miał państwowy pogrzeb

Polska
Bogusław Kaczyński będzie miał państwowy pogrzeb
PAP/Andrzej Rybczyński

Minister kultury Piotr Gliński na Twitterze poinformował, że uroczystości pogrzebowe dziennikarza i popularyzatora opery Bogusława Kaczyńskiego będą odprawione z najwyższymi honorami. Bogusław Kaczyński zmarł 21 stycznia w wieku 73 lat. Pogrzeb odbędzie się w czwartek.

 

"Właśnie dotarła do mnie bardzo smutna wiadomość o śmierci Bogusława Kaczyńskiego. Kilka dni temu doznał kolejnego udaru, jednak byłem przekonany, że jego niezwykła wola życia pozwoli mu go przezwyciężyć. Nie udało się" - poinformował w ubiegły czwartek Tadeusz Deszkiewicz, przyjaciel Kaczyńskiego i doradca prezydenta Andrzeja Dudy. 

 

Bogusław Kaczyński był autorem licznych felietonów i recenzji w czasopismach "Teatr", "Ruch Muzyczny", "Kultura", był również autorem audycji radiowych i telewizyjnych, m.in. "Operowe qui pro quo", "Zaczarowany świat operetki", "Rewelacja miesiąca".

 

Prowadził transmisje telewizyjne najważniejszych wydarzeń muzycznych w kraju i za granicą. Były to m.in.: Konkurs Chopinowski, Konkurs im. Henryka Wieniawskiego, koncerty Luciano Pavarottiego, Placido Domingo, Koncerty Noworoczne z Wiednia oraz konkursy Eurowizji.

 

14 marca 2007 Bogusław Kaczyński doznał udaru mózgu, czego skutkiem była częściowa utrata zdolności mówienia oraz paraliż prawej strony ciała. Wyszedł ze szpitala 30 maja 2007 roku. Po intensywnej rehabilitacji większość dolegliwości ustąpiła. W sierpniu 2007 roku ponownie prowadził Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju.

 

Jeszcze w ostatnich dniach listopada ubiegłego roku pisał do internautów, że czuje się świetnie i przygotowuje wielkie tournee.

prz/hlk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze