67. targi zabawek w Norymberdze - drukarki 3D drukują zabawki

Kultura
67. targi zabawek w Norymberdze - drukarki 3D drukują zabawki
PAP/EPA/Daniel Karmann

Wszystkie ścieżki przemysłu zabawkarskiego prowadzą do Norymbergi. Co roku to właśnie tutaj odbywają się największe na świecie targi zabawek. Podczas tegorocznej, już 67. edycji, producenci przedstawią nowe produkty. Wśród nich m.in. przeznaczoną dla dzieci drukarkę 3D, zabawkę, którą dzieci same wydrukują sobie... zabawki.

Tegoroczna edycja największych na świecie tego typu targów potrwa od 27 stycznia do 1 lutego.

 

Impreza jest przeznaczona głównie dla branży - zaproszeni są producenci i handlowcy, specjalni goście i dziennikarze. karnet na targi kosztuje 50 euro.

 

Nagrody dla najlepszych zabawek

 

Co roku na targach przyznawane są nagrody dla najlepszych zabawek "Toy Awards". Co roku także odbywa się tam kongres branży, podczas którego specjaliści zastanawiają się nad najnowszymi trendami i przyszłością rynku.

 

W poprzednich targach wzięło udział 2,7 tys. wystawców z ponad 60 krajów, w tym 860, których bardzo trudno znalexć poza targami. Na imprezie pojawiło się 75 tys. odwiedzających z ponad 120 krajów. 25 tysięcy z tych gości przyjeżdża do Norymbergi wyłącznie po to, aby odwiedzić tę imprezę wystawienniczą.

 

65 tysięcy eksponatów

 

W Norymberdze od 1971 znajduje się słynne Muzeum Zabawek. Powstało na bazie kolekcji Lydii i Paula Bayerów, a obecnie zawiera około 65 tys. różnego rodzaju obiektów, w tym historycznych lalek, misiów i kukiełek, zbiory gier dziecięcych oraz klocków.

mr/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie