Zastępca szefa policji zrezygnował. "Względy osobiste"

Polska
Zastępca szefa policji zrezygnował. "Względy osobiste"
policja.pl
Zastępca szefa policji zrezygnował. "Względy osobiste".

Zastępca komendanta głównego policji nadinsp. Cezary Popławski zrezygnował ze stanowiska. Swoją decyzję umotywował "ważnymi względami osobistymi" - poinformowano w poniedziałek na stronie Komendy Głównej Policji.

Komenda Główna Policji podała, że nadinsp. Popławski zwrócił się o rezygnację ze stanowiska do szefa MSWiA za pośrednictwem komendanta głównego policji. Jako zastępca szefa policji nadzorował pion prewencji oraz ruchu drogowego. Funkcję tę pełnił od lutego 2015 r.

 

Według informacji ujawnionych w zeszłym tygodniu przez RMF FM Popławski rozpoczynał swoją służbę w policji od pracy w ZOMO. Jak podawano, sam Popławski twierdzi, że do ZOMO trafił w 1987 roku i reprezentował jednostkę jedynie w zawodach sportowych.

 

Na stronie komendy głównej poinformowano, że Popławski urodził się w 1967 roku. Służbę w resorcie spraw wewnętrznych rozpoczął w 1987 roku w pionie prewencji w Krakowie. W 1999 roku został komendantem komisariatu policji w Muszynie, a następnie naczelnikiem Sekcji Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Sączu. Potem m.in. kierował sekcją ruchu drogowego w komendzie w Zgierzu (Łódzkie) i nadzorował działania tego pionu w skali województwa. Ukończył Uniwersytet Łódzki na Wydziale Prawa i Administracji, Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie oraz na tej samej uczelni Studium Zawodowe zarządzanie w jednostkach policji.

hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie