Veto Obywatelskie – PO uruchomiła portal sprzeciwu wobec działań rządu

Polska
Veto Obywatelskie – PO uruchomiła portal sprzeciwu wobec działań rządu
vetoobywatelskie.pl

Na stronie vetoobywatelskie.pl, jak podkreślają inicjatorzy projektu, niezadowoleni ze zmian wprowadzanych przez rząd, mogą wyrazić swój sprzeciw, a także podpisać veto pod konkretnymi propozycjami PiS. "To szansa, by poprzez wspólne działanie wywierać presję na rządzących i zmuszać ich do rezygnacji z najbardziej krytycznych decyzji" - można przeczytać w opisie serwisu.

"Wspólne działanie jest niezbędne w szczególności gdy pierwszy raz od 25 lat, cała władza skupiona jest w rękach jednej partii. Taka władza absolutna jest zagrożeniem dla obywateli oraz demokracji w Polsce. Jeśli będziemy razem uda nam się powstrzymać rządzących przed najgorszymi decyzjami" - głosi opis portalu.


Platforma zapowiada także, że głos obywateli, którzy wyrażą swoje zdanie w serwisie, będzie usłyszany w Sejmie, nawet już podczas rozpoczynającego się w środę posiedzenia.


Na stronie głównej można wypowiedzieć się na temat "zawłaszczenia mediów", "zamachowi na trybunał", "zakończeniu rządowego programu in vitro" oraz "inwigilowaniu internetu przez rząd PiS".

 

vetoobywatelskie.pl

 

prz/kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie