Rząd rekompensuje likwidację in vitro. W Łodzi powstanie ośrodek leczenia niepłodności

Polska
Rząd rekompensuje likwidację in vitro. W Łodzi powstanie ośrodek leczenia niepłodności
Facebook.com/iczmp

"Pierwszy ośrodek leczenia niepłodności powstanie w Łodzi i zostanie sfinansowany z pieniędzy z in vitro" - informuje "Dziennik Gazeta Prawna". Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, w którym pracuje wielu wybitnych specjalistów, miałby się stać ośrodkiem referencyjnym. Docelowo w każdym województwie ma powstać jeden taki ośrodek.

W Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi mają zostać wypracowane standardy, które stosowane będą następnie w innych tego typu placówkach w Polsce.

 

Z programu in vitro, który był finansowany przez Ministerstwo Zdrowia i który ma się zakończyć w połowie tego roku, urodziło się 3,8 tysiąca dzieci.

 

- Nowy program będzie w sposób kompleksowy, a nie jedynie fragmentaryczny, wspierać osoby zmagające się z niepłodnością, co może przełożyć się wręcz na większą liczbę urodzeń - deklaruje wiceminister zdrowia Jarosław Pinkas, autor pomysłu.

 

Zdaniem przeciwników tych zmian nic nie zastąpi in vitro. - Cofamy się tylko o 35 lat, gdy nie było metod wspomagania rozrodu - stwierdziła Barbara Szczerba ze Stowarzyszenia Nasz Bocian.

 

PAP

po/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie