XVII Charytatywny Bal Dziennikarzy. Zebrano 380 tys. złotych

Kultura
XVII Charytatywny Bal Dziennikarzy. Zebrano 380 tys. złotych
Polsat News

Osobowości świata kultury, polityki i show-biznesu po raz 17. spotkały się w auli Politechniki Warszawskiej. Punktem kulminacyjnym balu była aukcja darów przekazanych Fundacji Charytatywny Bal Dziennikarzy. Piłkę z autografami zawodników polskiej reprezentacji przekazaną przez Telewizję Polsat zlicytowano za 9 tys. zł.

Charytatywny Bal Dziennikarzy przyciągnął nie tylko przedstawicieli mediów, ale i polityków. Wśród gości byli między innymi europoseł PiS Ryszard Czarnecki oraz lider PO Grzegorz Schetyna.


Największe emocje w trakcie licytacji wzbudziła oferta spędzenia jednego dnia na nartach z prezydentem Andrzejem Dudą. Finalnie zlicytowano ją za 100 tys. zł. Kurtka Rafała Sonika ze zwycięskiego, zeszłorocznego Rajdu Dakar osiągnęła cenę 24 tys. zł, a kolacja z Krystyną Jandą – 10 tys. zł. Plakat z autografem śp. prof. Władysława Bartoszewskiego sprzedano za 7 tys. zł, za taką samą kwotę wylicytowano koszulkę Marcina Gortata.


Spontaniczna oferta Otylii Jędrzejczak


W chwili, kiedy licytowany był ostatni przedmiot, Otylia Jędrzejczak zaoferowała możliwość treningu w jej towarzystwie. Ta spontaniczna propozycja spotkała się z uznaniem gości i szybko została zlicytowana za 6 tys. zł. Gest najbardziej utytułowanej polskiej pływaczki zachęcił innych nie tylko do licytowania, lecz także wystawiania różnych przedmiotów na aukcję.


Na stronie charytatywni.allegro.pl wciąż można licytować przedmioty i atrakcje, ze sprzedaży których cały dochód zostanie przekazany na pomoc potrzebującym. W ofercie jest m.in. kolacja z dziennikarką Polsat Sport Karoliną Szostak.


- W trakcie tegorocznego balu udało nam się w sumie zebrać 380 tys. zł - ogłosił na zakończenie części oficjalnej Mateusz Hładki prezes Zarządu Fundacja Charytatywny Bal Dziennikarzy.


Muzyczną gwiazdą wieczoru był zespół Pectus, który bawił gości swoimi największymi przebojami.


Siedemnasta edycja Balu


W tym roku dochód z balu zostanie przekazany na rzecz: Fundacji "Dorastaj z Nami" wspierającej osierocone dzieci funkcjonariuszy publicznych, Fundacji "Po Drugie" otaczającej opieką młodzież zagrożoną wykluczeniem społecznym, Fundacji Polsat i Fundacji TVN "Nie jesteś sam". Podczas balu zbierane były również fundusze na pomoc dla reportera PAP Mariusza Wachowicza, który po poważnym wypadku znajduje się w stanie śpiączki.


Na Charytatywny Bal Dziennikarzy mogą przyjść goście, którzy wykupią bilety-cegiełki. Organizuje go założona przez przedstawicieli różnych mediów fundacja. Wspomaga ona zarówno placówki opieki zdrowotnej, jak i instytucje opieki społecznej, domy dziecka i organizacje osób niepełnosprawnych, związane z opieką nad dziećmi.

 

PAP, Polsat News

prz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze