Serie A: Zieliński strzelił gola Milanowi!

PAP/EPA/Fabio Muzzi

Piotr Zieliński zdobył swojego drugiego gola w Serie A. Polski pomocnik trafił do siatki w 32. minucie, a jego Empoli zremisowało przed własną publicznością z Milanem 2:2 w meczu 21. kolejki włoskiej ekstraklasy piłkarskiej.

Reprezentant biało-czerwonych w ostatnich tygodniach jest często chwalony na łamach włoskiej prasy, a w sobotę potwierdził wysoką dyspozycję. Na murawie spędził 88. minut i był wyróżniającym się zawodnikiem w drużynie gospodarzy.

Zieliński wielokrotnie uderzał na bramkę Milanu i często obrońcy nie radzili sobie z jego podaniami pod polem karnym. Po sobotnim meczu ich zespół pozostał na ósmym miejscu w tabeli Serie A. Z kolei Milan nadal zajmuje szóstą pozycję w tej klasyfikacji.