Pijany kierowca zatrzymany po policyjnym pościgu. Padły strzały

Polska
Pijany kierowca zatrzymany po policyjnym pościgu. Padły strzały
Polsat News

Nietrzeźwy 23-latek próbował uciec przed policyjnym patrolem. Usiłował rozjechać policjantów, którzy chcieli go zatrzymać. Staranował także policyjny radiowóz. Po strzałach, które w kierunku pojazdu oddali policjanci, mężczyzna wysiadł z samochodu i próbował uciec. Został zatrzymany. Trzeźwieje w policyjnym areszcie. W momencie zatrzymania miał 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Około godziny 23. policjanci dostali wezwanie, że po ulicach Głogowa (woj. dolnośląskie) fordem mondeo może jeździć nietrzeźwy kierowca. Pojazd został namierzony przez policyjny patrol w okolicy osiedla Piastów Śląskich.


Męzczyzna kierujący fordem nie zatrzymał się na wezwanie, a uciekając wjechał na teren gimnazjum. Tam policjanci wraz z mężczyzną, który jechał z nietrzeźwym 23-latkiem, próbowali zatrzymać kierowcę. Ten jednak usiłował przejechać funkcjonariuszy. Kiedy staranował radiowóz policjanci oddali w kierunku auta dwa strzały. - To prawdopodobnie spowodowało, że kierowca po przejechaniu ok. 200 metrów opuścił pojazd, rozpoczął ucieczkę pieszo - powiedział Polsat News podinsp. Bogdan Kaleta z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie.

 

Ostatecznie mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu, gdzie oczekuje na przesłuchanie.


W momencie zatrzymania 23-latek miał 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci zdecydowali się także przeprowadzić badania krwi na obecność środków odurzających lub psychotropowych.

prz/am/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie