Papież: Kościół służy biednym, ale to nie opieka społeczna ani polityka

Świat
Papież: Kościół służy biednym, ale to nie opieka społeczna ani polityka
PAP/EPA/Giuseppe Lami

Papież Franciszek podkreślił, że priorytetem Kościoła jest "ewangelizowanie biednych", czyli bliskość z nimi i służenie im. Zastrzegł, że to nie znaczy, że Kościół ma tylko zajmować się "opieką społeczną", ani tym bardziej polityką.

- Ewangelizować biednych - oto misja Jezusa. To także misja Kościoła i każdego ochrzczonego - powiedział papież do wiernych podczas spotkania na południowej modlitwie Anioł Pański w Watykanie.


Papież wyjaśnił, że ewangelizowanie biednych polega na okazywaniu im bliskości, służeniu im, wyzwoleniu z ucisku oraz na trosce szczególnie o ludzi zepchniętych na margines i ciemiężonych.


- Nie chodzi o to, by być pomocą społeczną ani tym bardziej, by prowadzić działalność polityczną - tłumaczył papież zachęcając wiernych by zastanowili się, czy ich wspólnoty, parafie i stowarzyszenia są wierne temu "programowi Jezusa".


Papież może odwiedzić Iran


We wtorek papież przyjmie na audiencji w Watykanie prezydenta Iranu Hasana Rowhaniego. Będzie to pierwsza wizyta irańskiego przywódcy za Spiżową Bramą od 1999 roku.


Dziennik "La Repubblica" pisze, że źródła dyplomatyczne oraz media spekulują, że Rowhani może zaprosić papieża do Iranu. Dodaje, że taka wizyta byłaby historycznym wydarzeniem oraz przywołuje opinie, że relacje między Teheranem a Watykanem były "zawsze doskonałe".

 

PAP, Fot. PAP/EPA/Giuseppe Lami

prz/am/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie