Rosja: nowe dywizje w obwodzie kaliningradzkim. To odpowiedź na manewry NATO

Świat
Rosja: nowe dywizje w obwodzie kaliningradzkim. To odpowiedź na manewry NATO
pda.mil.ru

Rosja sformuje w tym roku cztery nowe dywizje na zachodzi i w centrum kraju w odpowiedzi na ekspansję wojskową NATO - powiedział w piątek dziennikarzom naczelny dowódca rosyjskich sił lądowych Oleg Salukow.

- Stworzenie tych dywizji na zachodzie i w centrum kraju w ciągu tego roku to odpowiedź na coraz intensywniejsze manewry państw członkowskich NATO, jakie obserwujemy ostatnio - oświadczył generał Oleg Saljukow.

Dziś w Moskwie spotykają się wiceministrowie spraw zagranicznych Polski i Rosji. Moskwa oczekuje od Warszawy deklaracji co do dalszej współpracy. Rosyjscy dyplomaci podkreślają, że w ostatnich latach kontakty z Warszawą nie układały się najlepiej. 

 

Jak przypomina agencja TASS, w 2015 roku w Zachodnim Okręgu Wojskowym powstało około 30 zgrupowań i jednostek wojskowych. Zachodni Okręg Wojskowy został utworzony we wrześniu 2010 roku w wyniku połączenie Leningradzkiego i Moskiewskiego Okręgu Wojskowego. W jego skład wchodzą też floty - Północna i Bałtycka. Częścią Zachodniego Okręgu Wojskowego jest graniczący z Polską i Litwą obwód kaliningradzki.

 

PAP

Az/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze