Kamera pokaże, czy padł gol na Euro 2016 we Francji

Sport
Kamera pokaże, czy padł gol na Euro 2016 we Francji
Flickr/Nazionale Calcio/CC BY 2.0

Podczas piłkarskich mistrzostw Europy zostanie użyta technologia goal-line, pozwalająca ocenić, czy piłka całym obwodem przekroczyła linię bramkową - zdecydował Komitet Wykonawczy UEFA. Podobnie będzie w Lidze Mistrzów od następnego sezonu.

Decyzję podjęto podczas obrad europejskiej federacji w szwajcarskim Nyonie. Otwarta pozostaje jeszcze kwestia wprowadzenia goal-line w Lidze Europejskiej, ale w tym przypadku od sezonu 2017/18.

 

Obecnie technologia jest stosowana w kilku czołowych krajowych ligach na Starym Kontynencie, była wykorzystana także m.in. w mistrzostwach świata 2014 w Brazylii. Turniej organizowała nie UEFA, lecz FIFA.

 

Piłkarskie szaleństwo już od 10 czerwca

 

W turnieju Euro 2016 we Francji - od 10 czerwca do 10 lipca - wezmą udział 24 drużyny. Do 1/8 finału awansują zespoły, które zajmą pierwsze i drugie pozycje w sześciu grupach, a także cztery najlepsze z trzecich miejsc.

 

Polscy piłkarze trafili do grupy C, razem z Niemcami, Ukrainą i Irlandią Północną. Jednym z 18 sędziów, którzy poprowadzą mecze na Euro 2016, będzie Szymon Marciniak.

 

PAP

 

 

ml/luq/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze