Autonomiczny samochód to za mało. Powstał pierwszy samodzielny wózek dla dziecka

Technologie
Autonomiczny samochód to za mało. Powstał pierwszy samodzielny wózek dla dziecka
Vimeo.com/Smartbe
Kadr z materiału promującego wózek

Reklamowany jako "pierwszy na świecie inteligentny wózek dziecięcy" Smartbe wykorzystuje śledzący ruch sensor, dzięki czemu podąża za właścicielem.

Wózek w ruch wprawia elektryczny silnik, a bateria zamontowana w nim pozwoli na sześć godzin ciągłej pracy. Produkt potrafi wspomagać osobę kierującą w pchaniu bądź jeździć samodzielnie. W tym trybie czujnik ruchu pomaga mu poruszać się zgodnie z intencjami człowieka.

 

Jak przystało na pierwszy inteligentny wózek świata, nie brakuje innych nowoczesnych rozwiązań. Są w nim zamontowane bezprzewodowe głośniki, ogrzewacz butelki, system bujania, trzy daszki oraz kołyska z kontrolą temperatury.

 

Producent pomyślał także o bezpieczeństwie i wygodzie użytkowania. Wózek został wyposażony w kierunkowskazy, wewnętrze i zewnętrzne kamery oraz system antykradzieżowy, a całość można kontrolować z poziomu smartfona z systemem Android lub iOS.

 

Sprzęt na razie nie trafił do sprzedaży - powstał jedynie prototyp. Producent zbiera obecnie środki na rozpoczęcie produkcji na platformie crowdfundingowej.

 

 

mashable.com

pr/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie