Rosa: nie przyłożymy ręki do zmiany konstytucji

Polska
Rosa: nie przyłożymy ręki do zmiany konstytucji
Polsat News

- Większość sędziów w TK ma wybrać opozycja, ale nie chodzi o to, żeby sędziowie byli z nadania partyjnego, ale żeby byli niezawiśli. Przykładanie ręki do zmiany konstytucji, do zmiany funkcjonowania TK w formie zaproponowanej przez rządy PiS, to jest sankcjonowanie tego, co oni zrobili - powiedziała o propozycji premier w sprawie konsensusu o TK w Polsat News Monika Rosa z Nowoczesnej.

- Ja dzisiaj proponuję konsensus. Proponuję opozycji, żebyśmy wspólnie przeprowadzili taką zmianę w parlamencie, która sytuację po prostu uspokoi. I to jest rozwiązanie konkretne. Natomiast ja z bardzo dużym zainteresowaniem oczekuję propozycji ze strony opozycji. Bo póki co, jest tylko krytyka i narzekanie, a nie ma żadnych konstruktywnych propozycji – powiedziała we wczorajszym wywiadzie premier Szydło.


- To nie jest kompromis, to narzucone rozwiązanie, które PiS będzie chciało po prostu przeprowadzić - oceniła w rozmowie z Bartoszem Kurkiem Monika Rosa z Nowoczesnej.


"Nie zamierzamy przejąć struktur PO"


Monika Rosa zapowiedziała, że członkowie Nowoczesnej będą bronić wartości demokratycznego państwa prawa "sami czy z PO". Dodała jednak, że Platforma Obywatelska "powinna w końcu zająć się Polską". - Gdy rządzili, zajmowali się PiS-em, do PiS-u odnosili swoją politykę. Przestali rządzić - zajmują się Nowoczesną. Naprawdę, niech w końcu zajmą się prawdziwą pracą - powiedziała posłanka.


- Nie zamierzamy przejąć struktur PO. Nie chcemy przyjmować osób, które są skoczkami partyjnymi, które nie są zgodne z naszym programem, z ideami, które głosimy - zaznaczyła Rosa. - Dużo osób chce się do nas zgłosić, mając nadzieję na to, że za cztery lata to my będziemy partią rządzącą i będą mogli z tego czerpać profity - dodała posłanka Nowoczesnej.

prz/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie