Reforma na szczycie policji

Polska
Reforma na szczycie policji
Polsat News

"Policyjne szefostwo planuje wzmocnić jednostkę walczącą z najgroźniejszymi przestępcami i odchudzić Komendę Główną" - ustaliła "Rzeczpospolita".

- Dostrzegam potrzebę bardziej zdecydowanej walki z przestępczością zorganizowaną. Dlatego jednym z priorytetów jest wzmocnienie Centralnego Biura Śledczego Policji (CBŚP) o funkcjonariuszy Biura Operacji Antyterrorystycznych (BOA) - potwierdza "Rzeczpospolitej" komendant główny policji, inspektor Zbigniew Maj.

 

W BOA jest 180 antyterrorystów. To ich - z bronią w ręku, w kominiarkach na twarzy - widać podczas zatrzymań liderów i członków zorganizowanych gangów, ale też wszystkich innych groźnych przestępców, co do których istnieje ryzyko, że mogą stawiać opór i mieć broń. Teraz dołączą do Centralnego Biura Śledczego Policji.

 

Niezależność CBŚP

 

Nowy szef policji zamierza też zapewnić CBŚP samodzielność, by miało swój budżet i nie było na utrzymaniu Komendy Głównej.

 

Policyjna centrala ma natomiast zostać odchudzona nie tylko o 180 antyterrorystów, ale też o wolne etaty. 150 wakatów pójdzie w dół, do jednostek terenowych. Tylu przybędzie więc nowych policjantów w kraju do prowadzenia śledztw czy patrolowania ulic.

 

PAP

po/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie