Premier odwołała prezesa UOKiK Adama Jassera

Polska
Premier odwołała prezesa UOKiK Adama Jassera
uokik.gov

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Adam Jasser został odwołany ze stanowiska - poinformował polsatnews.pl rzecznik rządu Rafał Bochenek. Jasser będzie pełnił obowiązki szefa urzędu do czasu powołania nowego prezesa.

Adam Jasser stanowisko prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów objął 20 marca 2014 roku.  Zastąpił wówczas Małgorzatę Krasnodębską-Tomkiel.

Wcześniej, od marca 2010 roku Jasser był Sekretarzem i Podsekretarzem Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i Sekretarzem Rady Gospodarczej przy Premierze. Od 2011 r. nadzorował Departament Analiz Strategicznych KPRM, był także koordynatorem Zespołu Programowania Prac Rządu i pełnomocnikiem premiera w zakresie oceny skutków regulacji.  Współpracował m.in. przy realizacji kluczowych projektów rządu, w tym reform systemu emerytalnego, deregulacji, nauki, prawa energetycznego oraz wdrożenia nowych standardów oceny skutków regulacji w administracji rządowej. 

 

W czasach studenckich związał się z Agencją Reutera. W 1992 roku został szefem warszawskiej redakcji ekonomicznej, w której kierował zespołem dziennikarzy zajmujących się tematyką gospodarczą i finansową.


wj/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie