Ponad 40 kilogramów różnych narkotyków przechwycili mazurscy policjanci

Polska
Ponad 40 kilogramów różnych narkotyków przechwycili mazurscy policjanci
policja.pl

Kryminalni z Olsztyna i Elbląga zatrzymali 3 mężczyzn związanych z handlem narkotykami. Zabezpieczono ponad 40 kg narkotyków wartych około 1,5 mln zł.

Grupę zajmującą się handlem narkotykami policjanci z Olszyna i Elbląga rozpracowywali od prawie roku. We wtorek przy wsparciu antyterrorystów z Gdańska przeprowadzili akcję przejęcia nielegalnego towaru.

 

- W gdańskim apartamentowcu zatrzymaliśmy Dariusza L. To 38-latek z bogatą kartoteką. Był podejrzany m.in. o udział w zorganizowanej grupie przestępczej "Kulawego", uprowadzenie i zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem dwóch szczecińskich biznesmenów, których ciał do dziś nie odnaleziono - powiedziała podinsp. Anna Fic z warmińsko-mazurskiej policji.

 

- Policjanci zaskoczyli go w apartamentowcu w Gdańsku. Znaleziono przy nim kilka tysięcy złotych oraz telefony komórkowe i niewielkie ilości narkotyków - powiedziała podinsp. Anna Fic z warmińsko-mazurskiej policji. W tym samym mieszkaniu policjanci zatrzymali jeszcze jednego mezczyznę 37-latka. Policja spradza, czy brał udział w grupie przestępczej.

 

 

W Elblągu policjanci namierzyli magazyn, w którym były przechowywane narkotyki. Było to mieszkanie specjalnie do tego celu wynajęte na jednym ze strzeżonych osiedli. Policjantom otworzył drzwi Rafał N., który nie spodziewał się wizyty. - W każdym pomieszczeniu kryminalni odnajdywali poukrywane paczki z marihuaną, amfetaminą, kokainą. W sumie zabezpieczono około 40 kg tych środków odurzających i ponad 7 tys. sztuk tabletek ekstazy - powiedziała  podinsp. Fic. Policjanci zabezpieczyli także maszynę do próżniowego pakowania narkotyków oraz 10 tys. zł w gotówce.

 

Z zebranego przez policjantów materiału dowodowego wynika, że narkotyki miały trafiać do Polski głównie z Holandii. Następnie były sprzedawane na terenie województw pomorskiego i warmińsko-mazurskiego.

 

- Sprawa ta będzie miała ciąg dalszy. Wyjaśniamy poszczególne wątki śledztwa i ustalamy osoby powiązane z zatrzymanymi. Cios, który zadaliśmy grupie był na pewno dla niej dotkliwy. Sprawcy stracili kilkadziesiąt kilogramów narkotyków, a tym samym 1,5 mln zł - powiedział zastępca naczelnika wydzialu kryminalnego policji w Olsztynie komisarz Krzysztof Pytlarczyk.

 

Dariusz L. i Rafał N. usłyszeli zarzuty usiłowania wprowadzenia do obrotu znacznych ilości narkotyków. Grozi im do 12 lat więzienia.

pen/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie