Kukiz zapowiedział referendum w sprawie przyjmowania uchodźców

Polska
Kukiz zapowiedział referendum w sprawie przyjmowania uchodźców
Polsat News

- Rozpoczynamy akcję zbierania podpisów pod wnioskiem o referendum w sprawie nieprzyjmowania uchodźców - powiedział Paweł Kukiz. - To naród jest gospodarzem w Polsce - wyjaśnił na konferencji prasowej w Sejmie.

Paweł Kukiz przypominał, że premier Beata Szydło obiecała w Parlamencie Europejskim, że Polska bedzie respektować zobowiązania podjęte przez rząd Ewy Kopacz. Kukiz ocenił, że "niestety PiS prowadzi, podobnie jak PO, politykę proimigracyjną szkodliwą dla Polski i Polaków".

 

Nie dla imigrantów

 

- Nie jesteśmy przygotowani na przyjmowanie obcych nam kulturowo ludzi - wytłumaczył lider ruchu Kukiz15. Przytoczył słowa byłego ministra Bartłomieja Sienkiewicza opublikowane w zw. z tzw. aferą taśmową, że "Polska istnieje tylko teoretycznie".

 

-  W jaki sposób kraj istniejacy tylko teoretycznie może w praktyce zweryfikować potencjanych terrorystów? - zapytał Kukiz.

 

Gospodarzem jest naród

 

- To naród jest gospodarzem w Polsce. Żadna Unia Europejska, żaden Parlament Europejski. Nikt nie ma prawa decydować, kogo mamy gościć. Żaden dozorca nie powie w czyimś domu: proszę, możesz tu mieszkać. Będziemy zbierać podpisy pod referendum ws. uchodźców - zapowiedział Kukiz apelując o aktywny udział w akcji refrendalnej.

 

Kukiz zbiera podpisy

 

- Z dniem dzisiejszym rozpoczynamy zbieranie podpisów, 500 tysięcy podpisów, pod referendum w sprawie nieprzyjmowania imigrantów do Polski. I w tej chwili chciałbym zwrócić się do obywateli, do narodu polskiego, zaapelować o aktywny udział w naszej akcji. Proszę państwa, Polska to nasz dom i to my powinniśmy decydować, kto obok nas będzie w nim mieszkał - powiedział Kukiz.

 

Pytanie w referendum miałoby brzmieć: "Czy jesteś za przyjęciem przez Polskę uchodźców, w ramach systemu relokacji w Unii Europejskiej".

 

 

Az/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie