Kraków znów odznaczony. Wyprzedził Rzym i Barcelonę

Biznes
Kraków znów odznaczony. Wyprzedził Rzym i Barcelonę
Kamil Porembiński/Flickr (CC BY-SA 2.0)

Trzeci raz z rzędu Kraków zwyciężył w konkursie prestiżowego holenderskiego portalu turystycznego Zoover na najlepsze miasto na podróż. Nagrodę Polska Organizacja Turystyczna odebrała w czwartek w Amsterdamie.

Zaraz za Krakowem, który uzyskał 8,9 punktów, uplasowały się Wiedeń (8,8), Sewilla (8,78), Praga (8,75) oraz Rzym (8,73).

 

Nagroda przyznawana jest na podstawie opinii (ok. 200 tys.), które podróżujący zamieszczają na portalu Zoover.nl. Przeanalizowano średni wynik wszystkich miejsc w Europie, biorąc pod uwagę takie kategorie jak kultura, życie nocne, hotele i atmosfera w mieście. Zoover to jeden z największych portali turystycznych w Europie.

 

Oskar holenderskiej branży turystycznej

 

- W Holandii ta nagroda (Zoover - The Best European City Trip) jest takim Oscarem w branży turystycznej. Otrzymujemy ją już trzeci raz z rzędu. To cieszy niezwykle i trochę zaskakuje. Kraków pokonał pierwszoligowe europejskie stolice. Z drugiej strony ta nagroda nie do końca jest taką niespodzianką, ponieważ widzimy wśród Holendrów zainteresowanie Polską, w szczególności Krakowem - powiedział Andrzej Pawluszek, wicedyrektor holenderskiego ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej.

 

Podał też, że w 2014 r. nastąpił dwukrotny wzrost liczby holenderskich turystów w Krakowie - miasto odwiedziło wówczas ok. 77 tys. Holendrów.

 

- Relacja jakości do ceny jest niezwykle korzystna w Krakowie. W Krakowie w pięciogwiazdkowym hotelu można się przespać za o połowę niższą cenę niż w Paryżu. Holendrzy są dość oszczędnym narodem, ale w Krakowie wydają bardzo dużo – powiedział Pawluszek.

 

PAP

am/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie