Bartosz Jurecki raczej nie zagra z Norwegią

Sport
Bartosz Jurecki raczej nie zagra z Norwegią
PAP/Jacek Bednarczyk

Są bardzo małe szanse na to, aby w sobotnim meczu drugiej rundy mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych z Norwegią wystąpił obrotowy Bartosz Jurecki. Lekarz reprezentacji Polski Rafał Markowski zastrzegł jednak, że nie jest to ostateczna decyzja.

- Jeszcze za wcześnie, aby mówić o tym kiedy Bartosz wróci na boisko. Na podjęcie decyzji mamy czas do soboty do 9 rano. Generalnie zawodnik powoli wraca do zdrowia. W czwartek ćwiczył już nawet na siłowni - powiedział Markowski.

 

Starszy z braci Jureckich (Michał jest rozgrywającym reprezentacji) jest pod stałą obserwacją i regularnie przechodzi badania, nawet dwa razy dziennie.

 

- Na razie nie przewidujemy zmiany. To mało prawdopodobne, ale na podjęcie odpowiednich kroków mamy jeszcze czas - zaznaczył Markowski.

 

Jureckiemu odnowiła się kontuzja łydki w meczu z Macedonią i na spotkanie z obrońcą tytułu Francją (wygrana 31:25) trener Michael Biegler desygnował Macieja Gębalę.

 

- Ta zmiana nie była podyktowana złym stanem zdrowia Jureckiego, ale tym, że Kamil Syprzak narzekał na ból pleców. Musieliśmy się zabezpieczyć i mieć kogoś w pełni sprawnego na pozycji obrotowego - wyjaśnił Markowski.

 

Pozostali zawodnicy czują się dobrze, niektórzy, jak Piotr Grabarczyk, Krzysztof Lijewski czy Rafał Gliński, są nieco poobijani, a Jakuba Łucaka boli prawy nadgarstek. Są to jednak dolegliwości, które nie zagrażają ich występowi w ME.

 

W trakcie mistrzostw Europy można dokonać trzech zmian w składzie. Polacy wykorzystali na razie jedną.

 

PAP

ml/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie