Zawodnicy Swansea sprawdzali nowego trenera w Google

Sport
Zawodnicy Swansea sprawdzali nowego trenera w Google
PAP/EPA/Yuri Kochetkov

Kapitan Swansea City Ashley Williams przyznał, że ani on, ani jego koledzy nie wiedzieli nic o Francesco Guidolinie, który w poniedziałek został trenerem tego klubu angielskiej ekstraklasy piłkarskiej. - Wszyscy szukaliśmy informacji w Google - poinformował.

Na początku grudnia zwolniono Garry'ego Monka. Od tego czasu zespół, którego bramkarzem jest Łukasz Fabiański, prowadził tymczasowy szkoleniowiec Alan Curtis. Teraz będzie pracował na tym stanowisku wspólnie z Włochem.


- Ta informacja dotarła do nas w niedzielę i oczywiście wszyscy rzucili się na Google, żeby poszukać czegoś na jego temat. Wygląda na to, że osiągał dobre wyniki i oglądał nasz poniedziałkowy mecz. To nas trochę zmotywowało, żeby pokazać wszystkim, co potrafimy - powiedział na antenie Sky Sports kapitan Swansea City.


Drużyna z Walii wygrała z beniaminkiem z Watford 1:0 przed własną publicznością.


- Curtis i jego sztab wykonał z nami świetną pracę. Ma nasze pełne poparcie i na pewno jego rola w dalszym ciągu będzie bardzo ważna - podkreślił Williams.


60-letni Guidolin ostatnio pracował w 2014 roku w Udinese, a w sumie prowadził 11 włoskich drużyn. Duet trenerski w Swansea ma zostać do końca sezonu, a potem zostaną zweryfikowane ich wyniki.


Swansea po 22 kolejkach zajmuje 17. miejsce w tabeli i ma 22 punkty.

 

PAP

prz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze