Syria: uwolniono 270 spośród 400 uprowadzonych cywilów

Świat
Syria: uwolniono 270 spośród 400 uprowadzonych cywilów
Flickr/Thierry Ehrmann/CC BY 2.0

Bojownicy Państwa Islamskiego, którzy uprowadzili w sobotę 400 cywilów z miasta Dajr az-Zaur na wschodzie Syrii, uwolnili dotychczas ze swych więzień około 270 osób, głównie kobiet i dzieci - poinformowało we wtorek Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

Według Obserwatorium, opozycyjnej organizacji z siedzibą w Londynie i dysponującej siatką informatorów w Syrii, od soboty, a zatem już po wzięciu zakładników, dżihadyści dokonywali licznych łapanek na ulicach i przeszukań w domach prywatnych, aresztując dodatkowo 50 osób.


Do ataku na znajdujące się pod kontrolą sił rządowych miasto Dajr az-Zaur na wschodzie Syrii doszło w sobotę. Syryjski rząd informował o 250-300 ofiarach "przerażającej masakry" w tym mieście. Większość zabitych mieli stanowić starsi ludzie, kobiety i dzieci.


Zdaniem Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka w mieście z rąk Państwa Islamskiego zginęło co najmniej 135 osób, w większości - żołnierze i członkowie milicji (80 osób).


Wśród uprowadzonych w sobotę dominują rodziny prorządowej syryjskiej milicji, walczącej z islamistami o utrzymanie tego obszaru pod kontrolą syryjskiego rządu.


Bojownicy Państwa Islamskiego kontrolują większość prowincji Dajr az-Zaur i miasto o tej samej nazwie.

 

PAP

prz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze