Radwańska ograła Bouchard. Polka w III rundzie Australian Open

PAP/EPA/TRACEY NEARMY

Agnieszka Radwańska potwierdziła znakomitą formę, jaką prezentuje od początku roku i pewnie pokonała groźną Kanadyjkę Eugenie Bouchard 6:4, 6:2 w II rundzie turnieju Australian Open. Spotkanie trwało godzinę i 23 minuty. Kolejną rywalką krakowianki będzie Portorykanka Monica Puig.

Będąca rewelacją 2014 roku Bouchard początkowo grała bardzo ofensywnie i skutecznie. W szóstym gemie przełamała serwis Polki i objęła prowadzenie 4:2. "Isia" odpowiedziała w najlepszy z możliwych sposobów. W następnym gemie przełamała rywalkę, a później była górą jeszcze w trzech kolejnych. Seta zakończyła przy piątej piłce setowej.

Druga partia rozpoczęła się od serwisu Eugenie Bouchard. Kanadyjka prowadziła już 30:0, ale kolejne cztery piłki z rzędu wygrała Radwańska. Chwilę później Polka prowadziła już 2:0, a następnie 3:1. W siódmym gemie krakowianka ponownie przełamała serwis rywalki (5:2), a w kolejnym obroniła trzy break pointy i zakończyła pojedynek przy pierwszej piłce meczowej.

Był to trzeci pojedynek tych tenisistek i trzecia wygrana Radwańskiej. Polka nie straciła w Melbourne jeszcze seta. W I rundzie pokonała Christinę McHale 6:2, 6:3. W kolejnej zmierzy się z pogromczynią Magdy Linette z pierwszej rundy - Portorykanką Monicą Puig, która pokonała Czeszkę Kristynę Pliskovą 4:6, 7:6 (8-6), 9:7. Będzie to pierwsze spotkanie obu tenisistek.