"Najtańsze" mieszkanie w Londynie sprzedane. Powierzchnia? 7 metrów kw.

Kultura
"Najtańsze" mieszkanie w Londynie sprzedane. Powierzchnia? 7 metrów kw.
Purplebricks

Miniaturowy lokal trafił do sprzedaży w grudniu. Spotkał się z dużym zainteresowaniem - obejrzało go 36 klientów i złożono 9 ofert. Sprzedano go za 79 tys. funtów, czyli ponad 450 tys. złotych.

Jak zauważa dziennik "Independent" mieszkanie kosztowało tyle, ile trzeba zapłacić w niektórych miejscach Londynu za samo miejsce parkingowe. Brytyjska stolica słynie z bardzo wysokich cen nieruchomości. Przeciętna cena mieszkania w Londynie to 500 tys. funtów (ok. 2,9 mln zł). We wschodniej części miasta, w której znajduje się mieszkanie, ceny są niższe i wynoszą średnio ok. 311 tys. funtów.


Agencja nieruchomości opisała w ogłoszeniu znajdujące się w dzielnicy Clapton mieszkanie jako jasne, z miejscem do spania, miniaturową kuchnią i prysznicem. "To wyjątkowa okazja, by kupić mieszkanie w dobrej części Londynu w cenie droższego samochodu rodzinnego" - napisano w ogłoszeniu.


Nowy właściciel ma zamiar przez pół roku mieszkać w lokalu, a przez kolejne pół roku je wynajmować. Za metr kwadratowy mieszkania zapłacił... niecałe 65 tys. zł.


Independent.co.uk

am/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie