ME: znani są już wszyscy uczestnicy drugiej fazy. Z "grupy śmierci" odpadła Słowenia

Sport
ME: znani są już wszyscy uczestnicy drugiej fazy. Z "grupy śmierci" odpadła Słowenia
PAP/Maciej Kulczyński

Awans do grupy 2 wywalczyły Hiszpania, Niemcy, Szwecja, Dania, Rosja i Węgry. Słoweńcy, którzy przed turniejem typowani byli w roli "czarnego konia", podzielili los Serbów, Czarnogórców i Islandczyków. Wcześniej awans z grupy A wywalczyła Polska.

W  środowych meczach grupy C: Niemcy pokonały we Wrocławiu Słowenię 25:21 a Hiszpania wygrała ze Szwecją 24:22 (12:10).

 

Hiszpania awansowała do kolejnej rundy z pierwszego miejsca w grupie i dorobkiem czterech punktów, Niemcy - dwóch, a ekipa "Trzech Koron" bez punktów. Odpadła Słowenia.

 

W grupie D Rosja pokonała w Gdańsku Czarnogórę 28:21. Dania zaś Węgry 30:22 (18:10). Obie drużyny, a także Rosja, awansowały do kolejnej fazy turnieju. Na ostatnim miejscu uplasowała się Czarnogóra, która nie zdobyła żadnego punktu.

 

We wtorek zakończyła się rywalizacja w grupach A i B. W pierwszej z nich najlepsza okazała się Polska. Gospodarze wygrali wszystkie mecze. Oprócz z nich grupy A awansowały broniąca tytułu Francja i Macedonia (odpadła Serbia), a z grupy B - Norwegia, Chorwacja i Białoruś (odpadła Islandia).

 

Wymienione zespoły wystąpią teraz w grupie 1, z zaliczeniem wyników z ich udziałem z pierwszej fazy. To oznacza, że Polska ma już na koncie zwycięstwa nad Francją 31:25 oraz nad Macedonią 24:23.

 

Biało-czerwoni, którzy w dalszym ciągu występować będą w Krakowie, prowadzą w tabeli grupy 1 z czterema punktami, tyle samo ma druga Norwegia.

 

Po dwa najlepsze zespoły obu grup drugiej fazy awansują do półfinałów, które odbędą się 29 stycznia w Krakowie.

 

PAP

Az
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie