Wiśniewska o spotkaniu z Szydło: posłowie opozycji nie zajęli stanowiska ws. rezolucji

Świat
Wiśniewska o spotkaniu z Szydło: posłowie opozycji nie zajęli stanowiska ws. rezolucji
Polsat News

- Platforma nie opowiedziała się w sposób jednoznaczny, czy nie poprze rezolucji - powiedziała polstanews.pl europosłanka PiS Jadwiga Wiśniewska. Odnosząc się do spotkania premier Szydło z eurodeputowanymi oceniła, że nie jest to dobry sygnał.

- Oczekiwaliśmy, że będą przekonywali europosłów Europejskiej Partii Ludowej, żeby głosował za odrzuceniem tego rodzaju propozycji, te deklaracje nie padły - poinformowała Wiśniewska. Zdaniem europosłanki "to nie jest dobra zapowiedź przed debatą".


- Jestem zasmucona przebiegiem tego spotkania, bo oczekiwałam, że przed ważnym wystąpieniem polska delegacja spotka się i porozmawia z panią premier i będzie to spokojna, merytoryczna rozmowa - stwierdziłą Wiśniewska.

 

Przytoczyła wystąpienie przedstawiciela Platformy, które zdaniem europosłanki "było bardzo napastliwe i agresywne". - Odnosiło się do tego, jaki procent obywateli wybrał rząd PiS, a tym samym było to wystąpienie kwestionujące mandat do rządzenia krajem. Nie takiego spotkania oczekiwałam - dodała polityk PiS.

mr/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie