PZPN potwierdził terminy sparingów. W czerwcu gramy z Holandią

Sport
PZPN potwierdził terminy sparingów. W czerwcu gramy z Holandią
Grzegorz Jereczek/Flickr.com
Zdjęcie ilustracyjne

Spotkanie zostanie rozegrane w Gdańsku. Pięć dni później w Krakowie biało-czerwoni zmierzą się z Litwą. Polski Związek Piłki Nożnej potwierdził daty wszystkich spotkań, które reprezentanci Polski rozegrają przed rozpoczęciem Euro 2016.

Pierwsze informacje o meczu z Holandią pojawiły się pod koniec 2015 roku, lecz brakowało oficjalnego potwierdzenia. Dzisiaj poznaliśmy jednak ostateczną decyzję Polskiego Związku Piłki Nożnej. 23 marca w Poznaniu kadra zagra z Serbią, a trzy dni później we Wrocławiu z Finlandią. Z kolei 1 czerwca w Gdańsku biało-czerwoni zmierzą się z Holandią, a pięć dni później na stadionie Wisły Kraków z Litwą.

 

Najciekawiej zapowiada się mecz z "Pomarańczowymi". Holandia to najsilniejsza drużyna, który nie zakwalifikowała się na piłkarskie Euro 2016. Z reprezentacją tego kraju graliśmy do tej pory 14 razy. Trzy razy wygraliśmy, sześć razy padł remis i zanotowaliśmy pięć porażek.

 

Ostatni raz obie kadry grały ze sobą w 2000 roku, kiedy mecz towarzyski przegraliśmy 1:3. Gole strzelali Paweł Kryszałowicz, Frank de Boer oraz dwa Patrick Kluivert. Z kolei ostatnie zwycięstwo to rok 1979, kiedy biało-czerwoni po golach Zbigniewa Bońka i Włodzimierza Mazura wygrali 2:0.

 

Po meczu z Litwą kadra Adama Nawałki wyleci samolotem czarterowym do swojej francuskiej bazy w La Baule. 12 czerwca Polacy zagrają pierwszy mecz Euro 2016 z Irlandią Północną.

 

Towarzyskie mecze kadry przed Euro 2016:

 

23 marca (Poznań) - Serbia
26 marca (Wrocław) - Finlandia
1 czerwca (Gdańsk) - Holandia

6 czerwca (Kraków) - Litwa

 

Polsat Sport

seb/pr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie